Gróf Széchenyi Zsigmond – Nahar Indiai Vadásznapló
A leghíresebb magyar vadász és vadászíró kiváló úti és vadászkönyve az indiai vadonból. Az indiai maharadzsa vendégeként az ország számos
kiváló vadászterületén volt szerencséje vadászni tigrisre, indiai vadtulokra, ajakos medvére és különböző antilopfajokra. Remekül megírt
könyvéből hű képet kaphatunk India igazi máig misztikus arcáról, történelméről.
Első kiadás! Az I. kötet 1940-ben jelent meg. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. A címlapot tervezte és a záródíszeket rajzolta: Repcze János. Nyomtatta az Athenaeum.
India – az ellentétek, a szörnyű nyomor és mérhetetlen gazdagság, utcai koldusok és maharadzsák, városban élő szent tehenek és emberevő tigrisek Indiája, a Taj Mahal, márványpaloták és dzsungelek Indiája ide visz el legkiválóbb vadászírónk útinaplója, a Nahar. Az a gyanakvó aggodalom, mellyel a vadász útnak indul, hogy az afrikai magányos táborok vadonbéli éjszakái után meglátogassa a különös, alig kiismerhető Indiát, eleinte mintha igazolódna: a tigrisek a maharadzsák ereiben vannak s ők vendégeiket nem engedik vadász módra, majdnem egyenlő esélyekkel szembeszállni a nagy macskákkal, hanem sokszorosan biztosítva életüket, magaslesekhez, megrendezett hajtásokkal terelik feléjük a vadat; de azután egy magányos dzsungelbeli táborban felhangzik a nagyúr, Nahar éjszakai bődülése s a vadász mégis megtalálja azt, amiért érdemes volt Indiába jönnie: a vadászélményt és a vadászhangulatot. És nemcsak a tigrist találja meg, hanem az indiai dzsungel több vadját, s a párducot, a gurt, chitalt. S két vadászat közt meglesi India életének egy-egy pompázó vagy szomorú pillanatát, hátra-hátra tekint a történelembe, hogy megértse és megértesse ezt a könnyeden, éles vonalakkal rajzolt izgalmas é bonyolult jelent.
I-II kötet. Vajna és Bokor kiadása. 1940-1941. Festett angolvászon kötésben jó állapotban. 350+380 oldal. Rengeteg fotóval illusztrálva.
45.000 ft